Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163276% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Size | 2 inches |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 2 inches |
| Shape | Round bar |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Home, Office, etc. |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
This 2-inch brass stud is placed in the South-West direction to correct extensions, cuts, or toilet placements in homes or offices. It helps enhance the Earth element and restore balance and stability in the space.
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Packaging Type | Box |
| Tape Length | 25 metres |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Available Color | Blue, Green, Red, Yellow and White |
| Pattern | Plain |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
View Complete details









Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Service Location | kalyan |
| Tape Length | 50 m |
| Tape Width | 40 mm |
| Packaging Type | Box |
| Backing Material | Radium |
| Color | WHITE |
| Brand | SHUBH SANKET VASTU |
| Tape Type | Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Accessory Type | Tape |
| Material | Tape |
| Usage Area | Shop, Home, Office |
| Packaging Type | Box |
| Color | Yellow |
| Purpose | Vastu |
| Width | 3.6 inch |
| Roll Length | 23 meter |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Pattern | Plain |
View Complete details









Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Usage/Application | Home |
| Color | Blue |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Tape Length | 25 meters |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Pattern | Plain |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Accessory Type | Vastu |
| Material | Adhesive Tape |
| Tape Width | 40 mm |
| Usage Area | Home, Office, Shop |
| Tape Length | 20 m |
| Purpose | Protection |
| Pack Size | 5 Piece |
| Backing Material | Radium |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Mounting | Floor Place |
The colour tape is used regularly it comes in five colour set
View Complete details





Product Brochure
| Product Type | Crystal Bracelet |
| Height | 3 inch |
| Weight | 100 gms |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Crystal |
| Color | 7 Colors |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details








Product Brochure
| Material | Brass |
| Height | 8 inch |
| Mounting | Table Top |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | shubh sanket vastu |
BrandGenericColourGoldMaterialMetalCollection NameShowpiecesManufacturerGenericItem Package Quantity1
Material : Brass
Size : 8L x 4W x 7H inches
Kept in south west direction of the house
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 2 Kg |
| Crystal Type | Clear Quartz |
| Stone Form | Hexagonal |
| Stone Size | 50–60 mm |
| Usage/Application | Healing |
| Stone Type | Clear Crystal |
| Size | 3*1 |
| Usage | Reiki, Meditation, Vastu, Crafts, Home Decor, Aquarium |
| Shape | Mixed Shape |
| Color | White |
| Brand | Shubh Saket Vastu |
View Complete details



Product Brochure
| Material | Crystal |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Graphs |
| Size/Dimension | 4.5" |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 5 unit |
| Tape Length | 40 m |
| Packaging Type | Roll |
| Tape Width | 60 mm |
| Size | 3 inch |
| Backing Material | Radium |
| Color | red, yellow, green, white and blue |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Type | Adhesive |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Casing Material | Steel |
| Illumination | Tritium |
| Material | Metal |
| Scale Reading | Degree |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | Approx. 9 cm |
| Usage | Military |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details