Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163278% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Accessory Type | Rudraksh Toran |
| Material | Rudraksha |
| Usage Area | Home, Temple, Factory, Office, Shop |
| Usage/Application | Healing |
| Color | brown |
| Purpose | Protection |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 3 FEET |
| Shape | LONG TORAN DOOR |
| Feature | RUDRAKSH |
Rudraksh Toran is made up of good quality 5-mukhi rudraksh and Najarbattu. There are 108 beeds.
Colour- Brown
Weight- 300gm.
Benefits of toran includes-
Brand Name: Shubh Sanket Vastu
0% GST levied on he product.
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Accessory Type | Energised Tool |
| Material | Brass |
| Usage Area | Home, Office, Shop, Factory |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 4.7 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 9 X 9 INCH |
| Usage/Application | Healing |
| Purpose | Vastu |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 9*9 inch |
| Finish | Polished |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 2.370 kg |
| Packaging Type | box |
| Height | 9*9" INCH |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 300 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 4'' INCH |
| Width | 15.24 cm |
| Height | 0.05 cm |
| Shape | Round |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Vastu |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 300 g |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Square |
| Size | 6x6 inch |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Dimensions | 15.24 cm |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Brass |
| Size | 5.5" |
| Color | Golden |
| Type | box |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 6x6 inch |
| Weight | 300 g |
| Height | 0.05 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Length | 15.24 cm |
View Complete details





| Material | Brass |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 6 inch |
| Weight | 300 g |
| Height | 6 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Usage/Application | Vastu |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Zinc |
| Color | Silver |
| Size | 6x6 inch |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Length | 15.24 cm |
| Width | 15.24 cm |
| Height | 0.05 cm |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Brass |
| Size | 6 * 6* 1.4 inch |
| Color | Golden |
| Type | box |
| Usage/Application | Used for digging and creating positive energy |
| Brand | SHUBH SANKET VASTU |
| Weight | 1.300 KG |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Material | Aluminum |
| Size/Dimension | 6x6 inch |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 0.05 cm |
| Length | 15.24 cm |
| Weight | 300 g |
| Country of Origin | Made in India |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Width | 15.24 cm |
View Complete details

| Age | For all the ages |
| Zodiac Sign | Available for all Zodiac Sign |
| Size | all sizes are available |
| Gender | Suitable for all |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 8MM |
| Shape | As per the Customer Requirement |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Remedy Type | Pyramid |
| Purpose | Vastu Dosh |
| Placement Area | Office, Shop, Factory, Home, Plot |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 6x6 inch |
| Shape | Pyramid Plate |
| Usage Mode | Floor Placed |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Remedy Type | Lamp Remedy |
| Purpose | Health, Wealth, Relationship |
| Placement Area | Office, Home |
| Usage/Application | Vastu |
| Material | Polyresin |
| Color | White |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Usage Mode | Table Top |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Size/Dimension | 7.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket vastu |
| Weight | 1.650 g |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Weight | 75 g |
| Material | Brass |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size | 3 inch |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Pendulam |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Shape | Chips |
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 8mm |
| Material | Pyrite |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Material | Brass |
| Size | 5.6*5.6 inch |
| Color | Golden |
| Type | box |
| Finish | golden finishing |
View Complete details




| Material | Brass |
| Size | 6x6 inch |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 300 g |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Length | 15.24 cm |
| Width | 15.24 cm |
| Height | 0.05 cm |
View Complete details