Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163278% Response Rate
Send Enquiry







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Color | silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Size/Dimension | 3*3*2.8 inch |
| Surface Treatment | YES |
| Technique | DIGGING |
| Feature | PYRAMID SHAPE |
| Model Name/Number | SSVKKJ548MM |
| Type | IRON METAL PYRAMID |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Yellow |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Bottle |
| Size/Dimension | 10ML |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details


| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Remedy Type | vastu |
| Purpose | Strenth |
| Placement Area | Shop, Home, Plot, Factory, Office |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Material | Brass |
| Height | 5 inch |
| Size/Dimension | 5 INCHES |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 1 kg |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 3 Set |
| Remedy Type | Vastu |
| Purpose | Vastu Dosh |
| Placement Area | Shop, Office, Home |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Yellow |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 10ML |
| Shape | Bottle |
| Usage Mode | Floor Placed |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Brown |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Sqaure |
| Size/Dimension | 2.5" |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Capacity | 300 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1 |
| Remedy Type | Seashell |
| Purpose | Wealth, Peace, Positivity |
| Placement Area | Shop, Home, Factory, Office, Hospital |
| Material | Stone |
| Usage/Application | Vastu |
| Stone Type | Multistone |
| Color | White |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 1kg |
| Usage Mode | Floor Placed, Table Top |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Remedy Type | Cleansing |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Purpose | Protection |
| Placement Area | Home, Office, Shop, Factory |
| Packaging Size | Max. 2 ltr |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Can |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Floor Cleaner |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Remedy Type | Polystone |
| Purpose | Vastu Dosh |
| Placement Area | Home, Office |
| Size | (8.6 x 4 inch) |
| Type | Indoor |
| Usage Mode | Table Top |
| Weight | 520g |
| Is It Handmade | Non Handmade |
| Usage/Application | Vastu, Home decore |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 15 Piece |
| Material | Brass |
| Height | 7 inch |
| Color | black |
| Usage/Application | Best For Home Decor, Table Decor, Office Desk And Gifting |
| Weight | 1450 g |
| Packaging Type | Box |
| Size/Dimension | 10x8x2 inch |
| Brand | SHUBH SANKET VASTU |
| Finishing Type | IN GOOD CONDITION |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 9.5x7 inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Material | Brass |
| Color | Red |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Type | metal |
| Weight | 1.870 kg |
| Design | mahavastu pattern |
| Model Name/Number | SSVBRREEL07IN |
| Size/Dimension | 7x 5.5 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
The Brass Red Elephant is a powerful Vastu symbol of strength, wisdom, protection, and prosperity. In Vastu Shastra, elephants are considered auspicious and attract good luck, stability, and long-lasting success. The red color enhances energy, passion, and positivity, making it ideal for homes and offices.
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Design | RED ELEPHANT |
| Color | RED |
| Type | ELEPHANT |
| Model Name/Number | SSVREB56 |
| Size/Dimension | 5 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 1 Roll |
| Tape Color | Multicolor |
| Tape Width | 24 mm |
| Material | Tape |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Color | Multicolor |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Application | Floor Marking |
| Country of Origin | Made in India |
| Available Color | Green,Blue,Red,White and Yellow |
| Width | 4 inch |
View Complete details

| Packaging Size | 100 gm |
| Packaging Type | Poly Bag |
| Color | Brown |
| Form | Leaves |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Is It Dried | Dried |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details