Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163276% Response Rate
Send Enquiry
https://youtu.be/cZ3y9W6Nwho



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Name/Number | AURA BOOSTER 254 |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
View Complete details







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Material | Brass |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Rabbit Structure |
| Height | 5.5'' inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Brass |
| Suitable For | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 5.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | White |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Size/Dimension | 6" |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Height | 3 inch |
| Usage/Application | Home |
| Size/Dimension | 6 inch |
| Material | Brass |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Model Name/Number | SSVBRNAN06IN |
| Nandi (Bull) Statue( L- 5 X B-3 H- 6 Inch ) / Handmade murti handicrafts / Unique for gift and home and office decoration and temple worship / Metal showpiece. |
| Puja items for home, puja mandir - Perfect for your home and office Altar- This Nandi statue is made the traditional way and is a reverent idol to use for you and to represent prosperity, good luck and succe |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Deity Name | Dhanwantri |
| Material | Brass |
| Height | 8.9 inch |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 8.9x3x2.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Set Contains | Single Piece |
| Usage | Hotel Decor, Gift, Home Decor, Office |
| Finish | Glossy |
| Color | Golden |
| Posture | Standing |
| Design | Embossed |
| Usage/Application | Home Decor, Table Decor, Office Desk And Gifting |
| Material | Brass |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 2.1–5 kg |
View Complete details








Product Brochure
| Deity Name | Dhanvantari |
| Height | 8 Inch |
| Suitable For | Home |
| Gender | Male |
| Packaging Type | Box |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Height | 8 inch (20 cm) |
| Material | Brass |
| Suitable For | Home |
| Size | 8" |
| Brand | SHUBH SANKET VASTU |
| Usage | Office Decor, Gifting, Pooja, Home Decor |
| Color | Golden |
| Weight | 1.1kg - 2kg |
| Item Weight | 2.0 KG |
This beautifully crafted brass cow & calf idol symbolizes prosperity, purity, and nurturing energy. Made from high-quality solid brass, it represents Kamdhenu, the sacred cow believed to fulfill wishes and bring blessings to the home. The calf signifies love, protection, and family harmony.
Perfect for placing in the living room, pooja room, office desk, or gift purposes, this idol enhances spiritual ambiance, attracts positive energy, and promotes peace and abundance.
Ideal for: Home décor, spiritual rituals, Vastu corrections, gifting, and divine blessings.
View Complete details





Product Brochure
| Size/Dimension | 3.5 Inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Model Number | SSVBRKAM035IN |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Height | 3.5 inch |
| Usage/Application | Home |
| Size/Dimension | 5 Inch |
| Material | Brass |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Model Name/Number | SSVBRKAM05IN |
View Complete details







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Placement | Table Top |
| Material | Brass |
| Tortoise Type | Feng Shui |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size | 8'' inch |
| Usage | Vastu, Gift, Pooja |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Glossy |
| Packaging Type | box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Color | golden |
| Size/Dimension | 14*7.5*10cm |
| Weight | 1.360 kg |
| Width | 7.5cm |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Set Contains | Single Piece |
| Remedy Type | Vastu |
| Material | Brass |
| Animal Type | Deer |
| Purpose | Vastu Dosh |
| Finish | Glossy |
| Placement Area | Factory, Home, Office, Shop |
| Usage | Home Decor, Office Decor |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Height | 30 cm |
Golden Brass Deer Statue. A beautifully crafted decorative piece featuring a smooth golden finish and graceful design, perfect for enhancing home or office décor.
View Complete details

View Complete details

View Complete details






| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | Aura Meter (Bobber) |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details