Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163278% Response Rate
Send Enquiry






| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 2.5x2.5 inch |
| Weight | 260 g |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Swastik |
| Quality | 1 |
| Thickness | 5 mm |
| Weight | 200 gm |
| Height | 4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 10 Set of 2 |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Color | Grey |
| Size/Dimension | 3 inch |
| Weight | 260 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Accessory Type | Yantra |
| Usage Area | Shop, Office, Factory, Home |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 3 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | brass |
| Color | Golden |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Remedy Type | Swastik |
| Purpose | Peace, Wealth, Positivity |
| Placement Area | Home, Factory, Shop, Office, Hospital |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Vastu |
| Size/Dimension | 4x4 inch |
| Brand | SHUBH SANKET VASTU |
| Shape | Square |
| Usage Mode | Hanging |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Zinc |
| Height | 9.5" |
| Stone Type | Zinc |
| Shape | Elephant |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 9.5"*8"*3.5" |
| Weight | 1.1kg |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Bead Size | 8 mm |
| Stone Type | Citrine |
| Material | Crystal |
| Usage/Application | Healing |
| Size | 6 Inch |
| Color | Yellow |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Round |
| Bracelet Type | MADE UP OF CRYSTAL |
| Size/Dimension | 8mm |
View Complete details







| Material | Copper |
| Weight | 300 g |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 2.54 cm |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 10.16 cm |
| Width | 10.16 cm |
| Set Contains | 2 pc |
| Suitable For | Wall Hanging |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Gemstone Name | Rose Quartz |
| Bracelet Style | Beaded |
| Material | Crystal |
| Usage/Application | Healing |
| Stone Type | Rose Quartz |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 3 Inch 8mm |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Brown |
| Brand | SHUBH SANKET VASTU |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pyramid Size | 30 mm |
| Material | Brass |
| Weight | 357 g |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Golden |
| Usage | Shop, Vastu, Temple, Home |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 4x4 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Weight | 430 g |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 4x4 inch |
| Thickness | 1.3 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Color | Copper |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 9 X 9'' inch |
| Thickness | 1.3 cm |
| Weight | 357 g |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Color | Grey |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Rectangular |
| Size/Dimension | 3.5x13.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Lead |
View Complete details