Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163276% Response Rate
Send Enquiry






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Accessory Type | Sun |
| Usage Area | Home, Shop, Office, Factory |
| Usage/Application | Vastu |
| Purpose | Protection, Wealth |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 8x2x8 inch |
| Weight | 1.1 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Accessory Type | Sun |
| Usage Area | Temple, Office, Factory, Shop, Home |
| Purpose | Protection |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Length | 6 inch |
| Width | 0.5 inch |
| Height | 6 inch |
| Weight | 550 g |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Remedy Type | Sun |
| Purpose | Positivity, Vastu Dosh, Protection, Wealth |
| Placement Area | Hotel, Office, Home, Factory, Shop, Hospital |
| Usage Mode | Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Copper |
| Weight | 1110 g |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Length | 8 inch |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Remedy Type | Sun |
| Purpose | Protection, Wealth, Positivity |
| Placement Area | Factory, Shop, Home, Office, Hospital |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Usage Mode | Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 510 g |
| Length | 6 inch |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Design Theme | Religious |
| Material | Brass |
| Finish | Glossy Brass |
| Usage Area | Outdoor Covered, Pooja Room, Office, Lobby |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 10 inch |
| Width | 0.5 inch |
| Weight | 1420 g |
View Complete details









Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Design Theme | Religious |
| Material | Brass |
| Finish | Glossy Brass |
| Height | 8.2 inch |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Golden |
| Usage Area | Lobby, Office, Outdoor Covered |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Sun |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Design Theme | Religious |
| Material | Brass |
| Finish | Glossy Brass |
| Usage Area | Outdoor Covered, Lobby, Temple, Pooja Room, Living Room |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 8 inch |
| Width | 0.5 inch |
| Weight | 1070 g |
View Complete details