Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163276% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Accessory Type | Pyramid Set |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Vastu |
| Usage Area | Home, Office, Shop, Factory |
| Color | White |
| Purpose | Vastu |
| Brand | Shubh Saket Vastu |
| Size/Dimension | 4" |
| Shape | Pyramid |
View Complete details







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Remedy Type | Tape |
| Tape Width | 1 Inch |
| Purpose | Vastu Dosh |
| Placement Area | Shop, Home, Office, Factory |
| Usage/Application | Home |
| Material | TAPE |
| Stone Type | TAPE |
| Color | BLUE |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 3" |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Set of 3 |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | round |
| Size/Dimension | 3.5" |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Suitable For | Temple |
| Color | silver |
| Material | Crystal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 1.65" inch |
View Complete details

Product Brochure
| Material | Zinc |
| Height | 5.5" |
| Usage/Application | Vastu |
| Stone Type | Zinc |
| Color | Golden |
| Shape | Elephant |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 600 gm |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Crystal |
| Stone Type | Agate |
| Color | Blue |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | CIRCLE |
| Size/Dimension | 4.5" |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | White |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Size/Dimension | 6" X 6" |
| Country of Origin | Made in India |
Multier International is a time-saving tool used as Vastu Shastra remedies for homes. It is a pyramid with a unique “Auto-Lock System”, a programmable copper center chip, and a 4 energy-enhancing gold symbol that comes with outstanding quality.
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | White |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Strips |
| Size/Dimension | 16" |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Material | Crystal |
| Color | silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 2.25'' inch |
| Usage/Application | Home |
| Suitable For | Temple |
View Complete details