Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163276% Response Rate
Send Enquiry





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Remedy Type | Rudraksh Mala |
| Purpose | Protection, Peace, Positivity |
| Placement Area | Self |
| Size | 2 cm |
| Material | Rudraksha |
| Spiritual Use | Japa |
| Weight | 185 gm |
| Color | Brown |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Remedy Type | Rudraksh Mala |
| Purpose | Wealth, Protection, Peace, Health, Positivity |
| Placement Area | Self |
| Packaging Type | Shubh Sanket Vastu |
| Spiritual Use | Japa |
| Gender | Unisex |
| Usage Mode | Hanging |
| Weight | 185 Grams |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Color | Brown |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Remedy Type | Rudraksh |
| Purpose | Protection, Health, Positivity, Peace |
| Placement Area | Self |
| Brand | Shubh Sanket vastu |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Mukhi | 1 Mukhi |
| Origin | India |
| Bead Size | 25X40 MM |
| Usage | Beads |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Origin | Nepal |
| Bead Size | 22 mm |
| Certification | Lab Certified |
| Usage | Bracelet, Puja, Pendant, Mala Making |
View Complete details

| Origin | India |
| Bead Size | 22 mm |
| Certification | Not Certified |
View Complete details