Kalyan, Thane, Maharashtra
GST No. 27AEGPJ7191D1ZG
Call 0804826163278% Response Rate
Send Enquiry
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | polistone |
| Pose | Running |
| Height | 12*6'' inch |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | red |
| Usage | Home Decor, Vastu, Office Decor |
| Design | rectangular |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Type | box tharmocol |
| Weight | 1.4 kg |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Material | Polyresin |
| Color | White |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Size | 8x5.5 inch |
| Weight | 600 GMS |
| Swan With Low Kneel Head | NO |
| Features | BIRD DESIGN |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | SSVLB08IN |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Fiber |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Color | Black |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Quality | good quality |
| Finishing Type | black fiber |
| Height | 14'' inch |
View Complete details




| Material | polistone |
| Height | 10* 7*4'' inch |
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| Shape | horses |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 8.6*7.8" inch |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | polistone |
| Pose | Running |
| Height | 12*7*6'' inch |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | White |
| Design | rectangular |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Type | box , tharmocol |
| Weight | 1.5 kg |
| Size/Dimension | 12*7*6'' inch |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Material | polistone |
| Height | 8*4*8" INCH |
| Usage/Application | Home |
| Color | red |
| Shape | rectangular |
| Size/Dimension | 8 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Remedy Type | Polystone |
| Purpose | Positivity, Protection, Vastu Dosh |
| Placement Area | Shop, Home, Office |
| Usage/Application | Vastu |
| Material | polystone |
| Packaging Type | box |
| Surface Texture | Sanding |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 6.5*3" inch |
| Delivery Time | 2 days |
This elegant Polystone Owl figurine is crafted with fine detail and a smooth, durable finish. Known as a symbol of wisdom, protection, and good luck, the owl adds charm and positive energy to any space. Made from high-quality polystone, it is lightweight, sturdy, and resistant to fading or damage.
Perfect for home décor, office desks, study rooms, bookshelves, or gifting, this decorative owl enhances the ambiance with its artistic design and meaningful presence.
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Remedy Type | Polystone |
| Purpose | Relationship |
| Placement Area | Home |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Size/Dimension | 11"inch |
| Material | polistone |
| Color | White |
| Brand | shubh sanket vastu |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Marble |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 18x10x26 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Polyresin |
| Height | 8*4*8" INCH |
| Usage/Application | Home |
| Shape | square |
| Color | White |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 8.5 inch |
View Complete details